Jeep Patriot Hellas Club

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

2 απαντήσεις

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής

    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής Empty τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής

    Δημοσίευση από sotosmam Τετ Νοε 12, 2014 11:05 pm

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής 20141112_110728_zpse615be16
    Έχω αρκετό καιρό τον αριστερό καθρέφτη (οδηγού) του πατριώτη σπασμένο. Μιλάω για αριστερό, αυτόματο και θερμαινόμενο καθρέφτη που έσπασε στο σημείο περιστροφής.
    Κάποια στιγμή δοκίμασα μία λύση aftermarket και δεν έκανε δουλεία (δεν είχε τέλεια εφαρμογή, έσπασε μία από τις 3 βίδες που τα συγκρατούν και ο καθρέφτης τα έδειχνε όλα πολύ πιο κοντά).
    Άρα κατά την ταπεινή μου γνώμη στο συγκεκριμένο θέμα πάμε για original.

    ΤΙΜΕΣ
    Η αντιπροσωπία χρεώνει την αντικατάσταση με έκπτωση 30% στα ανταλλακτικά λόγω club one  192,95€
    To http://www.jeepantalaktika.gr/ (το οποίο έχω συνεργαστεί στο παρελθόν και το συστήνω) χρεώνει τον original 177€ χωρίς μεταφορικά και έναν aftermarket όχι θερμαινόμενο αν θυμάμαι καλά γύρω στα 75€
    Στο ebay βρίσκεις aftermarket θερμαινόμενο με 40€ αλλά με τα έξοδα αποστολής και το τελωνείο η τιμή διπλασιάζεται

    ΠΡΟΧΕΙΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ

    1η: Με ιμάντες ελαστικούς. Κάνει δουλειά ακόμη και σε χωματόδρομο αλλά είναι άσχημο.

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής 20141112_111537_zps141791fa

    2η: Με μονωτική ταινία. Κάνει δουλεία αν χρησιμοποιήσεις ταινία με ύφασμα. Οι απλές μονωτικές λόγω του σχήματος του καθρέφτη και άμα έχει ήλιο φεύγουν.

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής 20141112_105602_zps02c82647

    3η Με "τσίχλες" UXU (Τις έχω αναφέρει και σε άλλο post). Προς το παρόν έκαναν δουλεία (δεύτερη μέρα) και δείχνει όσο στιβαρό χρειάζεται. Σίγουρα δείχνει πιο όμορφο.

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής 20141112_111208_zps822a1eec


    Αν κάποιος έχει κατά νου φθηνή λύση αντικατάστασης (original ή μεταχειρισμένο original) ας μου πει.
    vassilis
    vassilis
    Patriotης για μια ζωή
    Patriotης για μια ζωή


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011
    Ηλικία : 47
    Τόπος : Αθήνα

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής Empty Απ: τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής

    Δημοσίευση από vassilis Πεμ Νοε 13, 2014 2:13 am

    Στην αντιπροσωπία ρώτησες αν μπορούν να στο φτιάξουν με κάποιο τρόπο χωρίς αλλαγή?
    Εγώ που είχα θέμα με την πλαφονιέρα μπροστά από παλιά, μια φορά που πήγα για service κάθησαν και ασχολήθηκαν σοβαρά και μου την κόλλησαν και δεν έχει ξαναπέσει.
    Επίσης, όταν έψαχνα πλαφονιέρα (πριν μου τη φτιάξουν) είχα μιλήσει με αυτόν... http://www.jeepcenter.gr/ και με αυτόν... http://www.jeepparts.gr/ τηλεφωνικά όμως μόνο που μου είπαν ότι έχουν και βρίσκουν μεταχειρισμένα για patriot.
    Από τιμές δεν μπορώ να πω ότι μου ακούστηκαν και ευκαιρία αλλά δε χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής Empty Απ: τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής

    Δημοσίευση από sotosmam Πεμ Νοε 13, 2014 8:57 am

    Βασίλη λογικά ένας φαναρτζης θα μπορέσει να το κολλήσει πιο "μόνιμα". Κάποια στιγμή λογικά θα τον αντικαταστήσω (όταν θα βρω κάτι οικονομικό ή θα το συνδυάσω με service). Και όταν θα πάω σε φαναρτζη για μικροχτυπήματα θα κολλήσω και αυτόν. Ευχαριστώ για την απάντηση.

    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής Empty Απ: τιμές καθρέφτη και τρόποι επιτόπου επισκευής

    Δημοσίευση από sotosmam Τετ Ιαν 14, 2015 11:51 pm

    Μετά από 2 μήνες με διάφορες θερμοκρασίες (πολύ ήλιο και πολύ κρύο) η επιδιόρθωση με την τσίχλα κρατάει καλά. Να πω την αλήθεια δεν το περίμενα και έχω ξεχάσει οτι έχει πρόβλημα.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ Απρ 18, 2024 9:35 pm