Jeep Patriot Hellas Club

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

4 απαντήσεις

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Τρι Ιουλ 26, 2011 5:07 am

    Είχα πει και στο παλιό forum ότι είμαι σε αναζήτηση καλής τιμής για τις συγκεκριμένες μπάρες.
    Στο just for jeeps είχαν με έκπτωση 133$=92€, αλλά φοβήθηκε τα έξοδα μεταφοράς και τα τέλη.
    Η αντιπροσωπία μου ζήτησε 400€ με την τοποθέτηση. Δεν μπαίνω στο κόπο να σχολιάσω την τιμή αυτή.
    Έτσι ύστερα από ψάξιμο επέλεξα την αγορά από το www.jeepantalaktika.gr τιμή των 180 € +12 € έξοδα αποστολής – αντικαταβολής

    Η αποστολή γίνεται από Γερμανία - Κρήτη σε 5-8 ημέρες δωρεών ή σε 2 μέρες με αεροπλάνο αλλά κόστος 60 € περίπου.
    στη συνέχεια με πόρτα - πόρτα από Κρήτη (κάνα δυο μέρες)

    άφιξη - ανοιγμα δέματος:

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00429
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00431
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00433
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00430

    τοποθέτηση (10 λεπτά μόνος μου):
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00434
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00436
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00435

    πλεονεκτήματα:
    είναι όμορφες (υποκειμενικό)
    είναι αεροδυναμικές και αν τις βάλεις στις θέσεις που λέει το manual (2η και 7η από μπροστά)δεν υπάρχει αεροδυναμικός θόρυβος (δεν το δοκίμασα)
    μπορούν να τοποθετούνται σε 7 διαφορετικές θέσεις.

    μειονεκτήματα:
    Είναι μόνιμες (από την στιγμή που τις βάλεις θεωρητικά δεν βγαίνουν από το αμάξι)

    προβλήματα:
    Τοποθετόντας τις μπάρες στις θέσεις 2 και 7, δημιουργείται πρόβλημα στη πίσω μπάρα οτι ανασηκώνει τις μπάρες του αυτοκινήτου (roof rails) και αυτό σύμφωνα με το διεθνές φόρουμ μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα εισροής νερών. Έγω για καλό και για κακό την πίσω την τοποθέτησα τελικά στη θέση 6.

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 DSC00437

    Επειδή οι μπάρες είναι φαρδιές (6cm) χωράνε ίσα-ίσα τα ανάποδα μεταλλικά Π, που αγκιστρώνουν την μπαγκαζιέρα.

    Αν κανείς έχει τις μπάρες αυτές ας πει την αποψή του, περισσότερο για τα προβλήματα.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την sotosmam στις Κυρ Μαρ 25, 2012 3:21 am, 1 φορά
    spi8a
    spi8a
    Patriotης με τα όλα του
    Patriotης με τα όλα του


    Αριθμός μηνυμάτων : 79
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Πατρα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από spi8a Τρι Ιουλ 26, 2011 11:56 am

    Σωτηρη αν θελεις να τις βγαλεις απο την στιγμη που τις τοποθετησεις και μετα, ειναι αδυνατον να βγουν;;; Δοκιμασες δηλαδη και δεν ξεβιδωνουν οι βιδες ρολοϊ που εχουν οι μπαρες;;;
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Τρι Ιουλ 26, 2011 11:13 pm

    Ο παλιός τύπος είχε έναν πύρο που όταν έμπαινε δεν μπορούσες να τον ξαναβγάλεις. Στο διεθνές φόρουμ είχαν βρεί λύση να ανοίξουν τρύπα με τρυπάνι από την άλλη πλευρά ωστε να μπορούν να σπρώξουν τον πύρο ή να ξεβιδώσουν το πίσω μέρος από τις πλαινές μπάρες (roof rails - οι άλλες είναι cross rails) ωστε να βγουν συρταρωτά.Λεπτομέριες εδώ:
    http://www.jeeppatriot.com/forum/showthread.php?t=52225

    Εμένα μου έστειλαν τον νέο τύπο, στον οποίο έχουν εξελίξει το "αντικλεπτικό" σύστημα. Σε εμένα λοιπόν στρίβεις τους κοχλίες και σε κάποιο σημείο ακούς ένα κλακ και τότε έχουν πιάσει 2 δόντια που εμποδίζουν την αντίστροφη πορεία ακόμα και αν αφαιρέσεις τελείως τους κοχλίες. Βέβαια αν πιέσεις αυτά τα δοντάκια (ελπίζοντας να μην τα σπάσεις) ίσως να μπορείς να τις βγάλεις. Δεν ξέρω αν έγινα κατανοητός. Αμα θες λεπτομέριες, πες μου να βγάλω μία φώτο.
    spi8a
    spi8a
    Patriotης με τα όλα του
    Patriotης με τα όλα του


    Αριθμός μηνυμάτων : 79
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Πατρα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από spi8a Τετ Ιουλ 27, 2011 12:00 pm

    το καταλαβα Σωτηρη. Τις βαζεις επανω και δεν τις ξαναβγαζεις. ΑΠο θορυβο πως πας αφου την πισω την εχεις βαλει μια θεση πιο μπροστα απ'οτι λεει η jeep;;
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Πεμ Ιουλ 28, 2011 3:36 am

    Δεν έχω κάνει ταξίδι ακόμα. Μες στην πόλη φυσικά δεν καταλαβαίνω τίποτα. Στο διεθνές που το έψαξα πάντως γράφουν αρκετοί οτι σε σύγκριτικό με τις thule 775 που κάνουν για τον πατριώτη, είναι οι μόνες που δεν κάνουν θόρυβο. Φαντάζομαι οτι ο θορυβος θα είναι για ταχύτητες πάνω από 140 χλμ/ωρα. Καποιοι μάλιστα έχουν τοποθετήσει και fairings (νομίζω ανεμοθραύστες οτι είναι η μετάφραση) (http://www.jeeppatriot.com/forum/showthread.php?t=18345). Στις επόμενες 20 μέρες αναμένεται να γράψω πολλά χλμ στην εθνική και θα επανέλθω...)

    Στο αμάξι της γυναίκας έχω μια μπαγκαζιέρα arjes 320 (http://www.g3spa.it/en/catalog/product/6-24/arjes-320/) αλλά τα μεταλλικά Π που έχει για να πιάνονται στις μπάρες είναι 6,0 cm ενώ οι μπάρες 6,2 cm. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ μεγαλύτερα (πχ 80 cm). Ενδεικτικά μία φώτο για το τι ψάχνω:

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 KRUB54

    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Δευ Αυγ 01, 2011 9:50 am

    Τελικά οι μπάρες βγαίνουν με λίγη προσπάθεια. Εγώ χρησιμοποίησα μία πένσα με τριγωνική μύτη. Με λίγη πίεση στα δοντάκια (φώτο από διεθνές) γίνεται η δουλειά.
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Bar2

    Τις έβγαλα, έκοψα με ένα πριονάκι τις γωνίτσες από τη πίσω μπάρα και τις ξανατοποθέτησα στη σωστή θέση. Τις έτριψα και με λίγο γυαλόχαρτο για καλύτρη εμφάνιση και τώρα όλα καλά.

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 IMAGE_043

    Κατά την τοποθέτηση λάδωσα όλους τους κοχλίες για ευκολία στο σφίξιμο, πράγμα που με δευκόλυνε πάρα πολύ.
    spi8a
    spi8a
    Patriotης με τα όλα του
    Patriotης με τα όλα του


    Αριθμός μηνυμάτων : 79
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Πατρα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από spi8a Δευ Αυγ 01, 2011 10:17 am

    Σωτηρη η φωτο σου δεν ειναι και τοσο καθαρη ωστε να την καταλαβω. Παντως μακαρι να βγαινουν γιατι μου αρεσουν και εμενα και ισως τις παραγγειλω
    Αν εχεις καλυτερη φωτο ανεβασε την σε παρακαλω ωστε να φαινεται ξεκαθαρα τι εχεις κανει
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Δευ Αυγ 01, 2011 11:36 am

    Το πιο πιθανό σε σένα να ταιριάξει κατευθείαν. Δεν ξέρω τι έφταιγε σε μένα, ρώτησα και στο διεθνές και δεν έβγαλα άκρη. Κοίταξα τα πάντα (τα βελάκια front να κοιτάνε μπροστά, η μπάρα που γράφει front να είναι μπροστά και αυτή που γράφει rear πίσω- δεν ξέρω τι διαφορά έχουν). Κοίτα αν οι μπάρες του αυτοκινήτου σου έχουν από κάτω οπές, γιατί μου έιπαν στο διεθνές οτι μερικά δεν έχουν (limited με χρωμιωμένη μπάρα). Βάζω μια φωτογραφία για να καταλάβεις πιο κομμάτι έκοψα (νέα φώτο αύριο-τώρα ρίχνει καρέκλες Λάρισα). Να τις βγάλεις τις μπάρες, πιστεύω θα τα καταφέρεις, αλλά δεν νομίζω οτι θα αντέξουν πολλά βάλε - βγάλε (μία εκτίμιση: πάνω από 15)γιατί θα φθαρούν τα δοντάκια και μετά δεν θα κάνουν δουλεία. Αν όμως θέλεις να τις έχεις πάνω και απλά να έχεις την δυνατότητα να τις βγάλεις όποτε χρειαστεί νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα.

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Cut

    Και μία φωτογραφία με τα σύνεργα της απεγκατάστασης - εγκατάστασης:

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 IMAGE_042

    Από αριστερά: Λαδάκι για τους κοχλίες, πένσα , κατσαβίδι και το πτυσόμενο σκαμπό από τα JUMBO(5 euro) για να ανεβαίνω στη μπαγκαζιέρα (ασχετο αλλά μια που υπήρχε στην φωτο... το συστήνω). Το μέτρο ήταν για να μετρήσω αποστάσεις (απο θέση σε θέση 14 εκ. δηλ από 2η - 7η=70εκ που είναι μια καλή απόσταση για μπαγκαζιέρα)
    spi8a
    spi8a
    Patriotης με τα όλα του
    Patriotης με τα όλα του


    Αριθμός μηνυμάτων : 79
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 49
    Τόπος : Πατρα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από spi8a Πεμ Αυγ 04, 2011 11:43 am

    η καινουργια φωτο ειναι κατατοπιστικοτατη Σωτηρη. Ευχαριστω που βρηκες τον χρονο και την ανεβασες και ειναι πιο ξεκαρα τα πραγματα. Ειναι ωραιες μπαρες παντως και μου αρεσουν παρα πολυ
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Πεμ Αυγ 25, 2011 11:36 am

    Για την πληρότητα του θέματος δημοσιεύω και μία φώτο με ολοκληρωμένο το project (με μπαγκαζιέρα):

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 IMAGE_056

    Έκανα πάνω από 1500 χλμ με την μπαγκζιέρα και δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    Από θόρυβο στα 140-160 ακούγεται λίγο αλλά εμένα δεν με ενοχλεί (ανοίγω λίγο παραπάνω την ένταση από το ραδιόφωνο).

    offtopic Μόνιμος κάτοικος Διδυμοτείχου πλέον χωρίς να έχω ακόμα internet. Πάνω από Κομοτηνή καθώς και στο Διδυμότειχο τα περισσότερα περιπολικά είναι πατριώτες και cherokee (και μερικά octavia)offtopic
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Κυρ Μαρ 25, 2012 2:54 am

    Και μία τελευταία (προτελευταία για την ακρίβεια) πινελιά. Έβγαλα τα λογότυπα της μπαγκαζιέρας και έβαλα τα λογότυπα της jeep στο πλαι. Περιμένω και το λογότυπο "patriot" για πίσω.

    πριν:
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 1090

    μετά:
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 1148
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 1150
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Σαβ Μαρ 31, 2012 5:58 am

    Και η ολοκλήρωση του project (αφαίρεση λογότυπου εταιρείας πίσω και προσθήκη λογότυπου "PATRIOT")
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 1178
    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 1179
    thodorispaokara
    thodorispaokara
    Patriotης για μια ζωή
    Patriotης για μια ζωή


    Αριθμός μηνυμάτων : 151
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 43
    Τόπος : Θεσσαλονικη

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από thodorispaokara Κυρ Απρ 01, 2012 3:00 am

    poly ωραιο δειχνει με τη μπαγαζιερα, νομιζω αν βαλεις κ φιμε σκουρα τζαμια θα δειξει πολυ κακο...
    vassilis
    vassilis
    Patriotης για μια ζωή
    Patriotης για μια ζωή


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011
    Ηλικία : 47
    Τόπος : Αθήνα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από vassilis Δευ Απρ 02, 2012 9:57 pm

    Πολύ καλό το αποτέλεσμα.
    Αν θες δώσε μας link που πήρες τα λογότυπα jeep και patriot.
    Ebay να υποθέσω?
    sotosmam
    sotosmam
    Admin
    Admin


    Αριθμός μηνυμάτων : 168
    Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
    Ηλικία : 46
    Τόπος : Λάρισα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από sotosmam Τρι Απρ 03, 2012 7:29 am

    Καλά υποθέτεις. Αγορά από εδώ:
    http://www.ebay.co.uk/itm/270933087433?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

    και εδώ:

    http://www.ebay.co.uk/itm/270933086085?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

    σύμφωνα με τον κατασκευαστή έχουν αντοχή 5-7 χρόνια
    vassilis
    vassilis
    Patriotης για μια ζωή
    Patriotης για μια ζωή


    Αριθμός μηνυμάτων : 185
    Ημερομηνία εγγραφής : 07/07/2011
    Ηλικία : 47
    Τόπος : Αθήνα

    ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320 Empty Απ: ΜΠΑΡΕΣ ΟΡΟΦΗΣ MOPAR (Roof Rack Cross Rails) + Μπαγκαζιέρα G3 Arges 320

    Δημοσίευση από vassilis Τρι Απρ 03, 2012 11:05 am

    Καλό!
    Ευχαριστώ

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ Απρ 26, 2024 9:50 am